Central administration (ekonomi, personal, information)

Henrik Lennermark, administrativ chef (vik), henrik.lennermark@psychology.su.se
Anna Andersson, institutionssekreterare, diarieföring, arkivvård, anna.andersson@psychology.su.se
Emma Aldenstam, personalhandläggare, hr@psychology.su.se (funktionsadress)
Anastasiia Ovsiannikova, koordinator, koordinator@psychology.su.se (funktionsadress)

Forskarutbildningen

Fredrik Jönsson, studierektor, fredrik.jonsson@psychology.su.se
Jannica Vestergård, expedition, expeditionen@psychology.su.se
Kirsi Lehtoviita, studievägledare, study-master@psychology.su.se

Utbildningar på avancerad nivå

Erik Berntson, studierektor, erik.berntson@psychology.su.se
Jannica Vestergård, expedition, expeditionen@psychology.su.se
Kirsi Lehtoviita, studievägledare, study-master@psychology.su.se

Psykoterapeutprogrammet

Gunnel Jacobsson, studierektor, gunnel.jacobsson@psychology.su.se
Wenche Gros, expedition, expeditionen@psychology.su.se
Sebastian Andersson, studievägledare, stvl-profession@psychology.su.se

Psykologprogrammet

Lilianne Eninger, studierektor, lilianne.eninger@psychology.su.se
Erika Södersten, expedition, expeditionen@psychology.su.se
Sebastian Andersson, studievägledare, stvl-profession@psychology.su.se

Övrig utbildning på grundnivå

Erik Berntson, studierektor, erik.berntson@psychology.su.se
Claudia Bernhard-Oettel, biträdande studierektor, claudia.bernhard.oettel@su.se
Theres Arnosdotter, expedition, expeditionen@psychology.su.se
Jenny Ehn, studievägledare, stvl-grund@psychology.su.se