Anvisningar och scheman, litteraturlista med mera hittar du på kurshemsidan i Fastreg. Registrerade studenter använder Fastreg för aktuell kursspecifik information och kommunikation. Kurstiderna nedan är ungefärliga, se respektive schema för exakta uppgifter.

Kurser som läses under terminen

8.1 och 8.2 Grupputveckling och Lärande i arbetslivet, 13,5 hp (P7-GRL)
Kursansvarig: Sara Henrysson Eidvall, sara.henrysson.eidvall@psychology.su.se, 08-16 3870.
Kurstid VT 2018: 20 mars - 3 juni 2018.

9.1 Egen psykoterapi, 1,5 hp (P7-EGTE)
Ansvarig: Gunnar Berggren, gunnar.berggren@psychology.su.se, 08-16 3820.
Läs mer under Studieinformation.

9.2 Psykoterapeutisk fördjupning, PDT, 10,5 hp (P7PDT)
9.2 Psykoterapeutisk fördjupning, KBT, 10,5 hp (P7KBT)

Kursansvarig PDT: Christer Ekelund, christer.ekelund@psychology.su.se, 08-16 3909.
Kursansvarig KBT: Aina Lindgren, aina.lindgren@psychology.su.se, 08-16 2013.
Kurstid VT 2018: 15 januari - 3 juni 2018.

9.3 Handledd psykoterapi, 4,5 hp (P7HAND)
Kursansvariga PDT: Gunnel Jacobsson, gunnel.jacobsson@psychology.su.se, 08-16 2011 och Herman Daniels, herman.daniels@psychology.su.se, 08-16 3827.
Kursansvarig KBT: Gunilla Berglund, gunilla.berglund@psychology.su.se, 08-16 4614.
Kurstid VT 2018: 15 januari - 3 juni 2018.

Terminsansvarig

Gunilla Berglund, gunilla.berglund@psychology.su.se, 08-16 4614.